14. 11. 2017

Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Výsledky víkendových zápasů

ŽENY: VSK Univerzita Brno-Sokol Lanžhot 80:75 (Štáhlová 30, Markovičová 11, Šestáková 8, Vargová+Bačová 7, Trčková 6, Kubíková 4, Kudláčková 2)
Sokol Lanžhot-BK Blansko 50:31 (Štáhlová 22, Kudláčková+Šestáková 10, Vargová 3, Bačová+Šubíková 2, Trčková 1)
Sokol Lanžhot-SKB Zlín 61:77 (Štáhlová 21, Markovičová 11, Kubíková 10, Bačová+Šestáková 7, Kudláčková+Vargová 2, Šubíková 1)
U15:
Sokol Lanžhot-Vyškov
1. zápas 62:53 (Hůrská 29, Novosadová 16, Hedlová+Vačkářová 4, Bačová 3, Fridrichová+Hasilová+Radoňová 2)
2.zápas 35:60 (Hůrská 14, Novosadová 9, Hasilová+Létalová 4, Bačová+Vačkářová 2)

MINI U -12 - Olomouc 4.11.2017

1. 11. 2017

MINI U – 12 – OSK Olomouc x Sokol Lanžhot -  4.11.2017

2x prohra  82 : 69 a 71 : 53.

Hráčky TJ Sokola Lanžhot zajížděly v uplynulém víkendu k dalším mistrovským utkáním na palubovku týmu OSK Olomouc, týmu, který dle průběžných výsledků z odehraných utkání měl být soupeřem vyrovnaným. Tým Lanžhota byl až na Nelu, která doléčuje zranění, kompletní, což byla fantastická věc nato, že na středečním tréninku chybělo pět hráček ze základních sestav a já jsem připravený plán tréninku mohl hodit do koše (odpadkového). Hodně jsem byl nas…..

Začal bych ale pozitivně, po odehraném utkání v Kyjově měly holky slíbený Aquapark v Olomouci, za což bych rád poděkoval samotnému vedení a oddílu TJ Sokol Lanžhot, že takovou věc dokáží akceptovat a financovat, a dále oběma pánům Uhrovým, kteří bdělým okem dohlíželi nad zdárným průběhem této výjimečné akce. Doufám, že se holkám kopání líbilo a ve vodě zanechaly všechna negativa z prohraných utkání a trochu i zrelaxovali. Děkuji J

K utkání:

V první části úvodního utkání nás soupeř neskutečně zaskočil. Když jsem viděl základní sestavu hostů, nízkou výšku jejich hráček, tak jsem si říkal, že to půjde přes Aničku, která byla o hlavu vyšší, ale jak se začalo hrát, vše bylo jinak. Tak šikovné hráčky jsem v této soutěži ještě neviděl. Hráčky soupeře byly velmi dobré na balónu, dobře driblovaly, kryly si míč a hlavně viděly. Dívaly se, kde mají volnou hráčku, přihrávaly si a to nejpodstatnější, dokázaly zakončit. Naše první sestava nestačila rychlostně, driblink končil ztrátou a do koše doputovaly jen dvě střely. První čtvrtina a prohra 19:4.  Už jsem to chtěl s ambicemi na lepší výsledek zabalit, ale druhá pětka předvedla super výkon.  Musím vyzvednout výkon Laďky, která odehrála opravdu úžasnou čtvrtinu a i za pomoci ostatních hráček dokázaly skóre nejen upravit, ale dokázaly ho otočit a v polovině jsme vedly 32:31. Laďka v této čtvrtině sama zaznamenala 20 bodů.  V poločase jsme tedy začaly opět lépe dýchat a bojovat od začátku. Ve třetí čtvrtině přišla zlepšená hra, hráčky se poučily ze svých chyb, zlepšila se i obrana, ale začalo to opět „nepadat“ . Mnoho pokusů končilo mimo obroučku koše, doskok neexistoval a soupeř z protiútoků trestal. Třetí čtvrtinu jsme prohrály, ale skóre bylo stále hratelné 55:49. Jenže v poslední části už to taková dominance našich hráček nebyla, domácí prostřídali, lépe bránili Laďku a Marušce a ani ostatním hráčkám, ať se snažily sebevíc, se už prohře zabránit nepodařilo. Konečné skóre 82 : 69 ukazuje, že se více dařila střelba, než obrana, ovšem všechny hráčky, které do utkání zasáhly, nechaly na hřišti všechno.  Laďka 32b, Maruška 8b, Anička 6b, Nina 4b, Renča 4b, Terezka Kr. 4b, Terezka Uh. 4b, Kája 3b, Eliška 2b.

Druhé utkání jsme začaly lépe my. Anička po doléčené zlomenině v kotníku ukázala v čem je na hřišti dominantní, buďto sama nebo po doskoku v útoku zakončovala bezprostředně zpod koše a menší soupeřky trápila. Po první čtvrtině vedení Lanžhota 14 : 16. Ve čtvrtině druhé soupeřky pokračovaly ve zlepšené obraně Laďky, která se již tolik neprosazovala, a žádná z naších hráček ji bohužel nenahradila. I přesto jsme v polovině utkání opět vedly a to rozdílem jednoho bodu 35 : 34. Jenže ani první ani druhé utkání se nehrálo jen na polovinu času, ale pokračovalo se dále a v těchto druhých částech hry se ukázalo, že nám docházejí síly. Bohužel ještě nemáme v týmu adekvátní náhradu za střídající hráčky a holky nevydrží makat celý zápas na 101%. Zbývající polovinu utkání se holky opravdu snažily, ale již křečovité pokusy k úspěšnému zakončení nevedly. Soupeřky hrály krásný jednoduchý basket, plný energie, která nám ve druhých částech chyběla. I druhé utkání jsme tedy prohrály a to s výsledkem 71 : 53.  Laďka 17b, Anička 12b, Maruška 10b, Kája 4b, Terezka Kr. 4b, Nina 2b, Renča 2b, Eliška 2.  Díky tr. R.

ženy: SK Renocar Podolí - Sokol Lanžhot 87:62

Štáhlová 34b, Bačová 8b, Šestáková 6b, Kudláčková, Vargová a Slámová K. 4b, Trčková 2b,

MINI U-12 - Kyjov

17. 10. 2017

MINI U-12  - Kyjov

Mladší žákyně odehrály v sobotu 21.10.2017 další mistrovské utkání v letošní sezoně a to na půdě soupeře Jiskry Kyjov. K utkání jsme cestovaly bez zraněné Aničky, Nely a Emily, která jela potěšit rodinu J a zápas výjimečně vynechala . Holky nám však určitě držely palečky, protože se nám v obou zápasech podařilo vyhrát větším rozdílem.

K utkání :  Dalo by se říci, že hřiště Kyjova můžeme považovat za více jak známé a naše holky se zde budou cítit jako doma, avšak velký počet neproměněných šancí z jednoduchých příležitostí tomu vůbec neodpovídal a spíše to vypadalo jako bychom zde hrály poprvé. Tolik zahozených šancí na skórování jsem u hráček ještě neviděl a i proto jak v prvním utkání, tak i ve druhém jsme se ke konečnému výsledku propracovávaly trošku obtížněji, než ukazují samotné výsledky. První zápas začal již brzy ráno v 8:30 hod. a na rozehrávce první pětky jako vždy dobře „makala“ Áďa Uhrová, která s ostatními vytvořila úvodní náskok 23:8. Náskok mohl být i větší, ale až moc zakončení jednoduchých dvojtaktů končilo mimo, což možná pramení i z tréninků, kdy snížené koše používáme v podstatě jen ke střelbě. I druhá pětka pokračovala v zahazování svých pokusů, ale naštěstí i soupeř neměl pokaždé přesnou mušku a v půlce šlo vedení ještě nahoru 34:10.  Před poslední částí jsem holkám „naznačil“ protože vyhrožovat se nemá J, že pokud nedají aspoň 60 bodů, půjdou po zápase na pět kol na ovál a zabralo to (čtvrtku jsme vyhrály 20:4). V zápase se naopak dařilo při vyhazování z autů a v přechodech do rychlého protiútoku, zapracovat však musíme na finální přihrávce, která nebyla pokaždé optimální. V prvním utkání vyhrály holky 66:20. Bodově nejlépe Laďka 16, Adélka 13b, Renča 10b, Maruška 9b, Eliška 6b, Kája 6b, Terezka K. 4b, Nikča 2b, Míša G. 2b.

Druhé utkání jsme opět začaly přehazováním koše a pomalu jsem se začal bát, aby nedošlo ke zbytečnému zdramatizování, první čtvrtka skončila 13:7. Druhá pětka vedená Laďkou, už zase našla ten správný rytmus a hlavně obroučku koše, kam ty koše máme střílet a v polovině utkání se šlo do vedení 35:9. V celé druhé polovině zápasu se již velmi zpomalilo tempo, přibývalo tvrdších střetů a faulů, holky dostávaly přes ruce, obličej a docházelo k tvrdým pádům na zem. Bolelo to, ale holky utkání zvládly a zaslouženě vyhrály 69:22.  Bodově se prosadila Laďka 17b, Maruška 12b, Eliška 12b, Renča 8b, Nikča 5b, Adélka 5b, Kája 4, Terezka K. 4b, Nina 2b.

Díky tatínkům a fanouškům za podporu v hledišti a hlavně holkám za předvedenou hru a nasazení tr. R.

POZOR  INFORMACE :  Holkám jsem slíbil, že po dalším kole, které sehrajeme 4.11. v Olomouci se půjdeme trošku zrelaxovat do místního Aquaparku. Vše bude ovšem záviset na vás rodičích, zda s tím budete souhlasit. Čas koupání by byl  max. 90 minut. Doporučuji prohlédnou si stránky Aquaparku ( vynechal bych atrakci Spacebowl, stejně je až od 12 let, postavíme tam jednoho dobrovolníka z doprovodu, který to bude hlídat J )  a i podle toho se rozhodnout. Platba proběhne hromadně, prašulky mám přislíbené od šéfové J .  Tak mi prosím dávejte vědět, děkuji tr. R.

U 15: BK Žabiny Brno B - TJ Sokol Lanžhot

16. 10. 2017

V sobotu 14.10. odehrály holky kategorie U15 zápasy v Brně.
BK Žabiny Brno B - TJ Sokol Lanžhot
1. zápas 68: 49 Novosadová 17b, Hůrská 13b, Vačkářová 8b, Radoňová 3b, Zahrádková 2b, Fridrichová 2b, Bačová 2b, Uhrová 2b
2. zápas po prodloužení 83:75 Hůrská 29b, Novosadová 20b, Bačová 14b, Radoňová 6b, Vačkářová 4b, Zahrádková 2b

Jiskra Kyjov - ženy Sokol Lanzhot 49:56