22. 4. 2009

Skupina o 5.- 8. místo

Spolu s námi do téhle skupiny z "východu" spadla Jiskra Kyjov a ze "západu" Valosun Brno B a CUBS Velká Bíteš

Obrazek

Vůbec jsme nezačaly špatně. Na Valosunu jsme odehrály celkem vyrovnáné utkání, kde ještě v poločase jsme vedly 18:12, ale druhá půle se vůbec nevyvedla, takže nakonec jsme prohrály 26:54 =( . Druhý zápas jsme prohrály o 10 bodů 29:39.

Na Jiskru Kyjov stále nemáme, ale spolu jsme odehrály (včetně zákl. skupiny) 4 dvouzápasy. Podle výsledků je vidět přeci jen trochu zlepšení:

18.10. v Kyjově 7:130 a 4:120

19.11. v Lanžhotě 10:81 a 10:83.

24.1. v Kyjově 4:75 a 10:87

21.3. v Lanžhotě 15:57 a 13:65

První zápas s CUBS Velká Bíteš velmi připomínal duely na Valosunu B. Po vyrovnaném poločase (12:13) soupeř ve třetí čtvrtině odskočil o 11 bodů, čímž bylo o zápase rozhodnuto. Nestačily jseme hlavně fyzicky, propadávaly při návratu do obranné poloviny a nechávaly protihráčkám hodně prostoru ke skórování. Konec 20:51.

Ve druhém zápase se pan trénér Maruška rozhodl prohodit obě "pětky" a zahajovaly Sába, Míša, Terka, Lucka Svačinová a  Vendy. Tato pětka vyhrála čtvrtinu 8:4. Bohužel se ve druhé čtvrtině nepodařilo přidat ani bod a naopak soupeř dal 19 bodů. Po vyrovnané třetí čtvrtině se opět ve čtvrté prosadily střelecky holky z Velké Bíteše a zápas skončil výsledkem 14:50 =(.

Zápasy ve Velké Bíteši a doma s Valosunem B se vůbec nepovedly =(.

________________________________________________

V tabulce o 5.- 8. místo jsme skončily poslední. Naše bilance 12 proher a skóre 175:778.  Snad je to nováčkovská daň a příští sezóna bude lepší. Proti základní skupině jsme se určitě zlepšily v obraně a "Sabčina 2. pětka" je schopna občas odehrát se soupeři celkem vyrovnané čtvrtiny, pokud stačí fyzicky.

8. Sokol Lanžhot 12 0 12 175:778 12

Celkem jsme za sezónu ve 24 zápasech daly 230 bodů. K nejlepším střelkyním patří Sabča s 90 body a Zuzka s 42 body. Tabulka :