Jdi na obsah Jdi na menu

Články trenéra starší minižákyně U-13 2018/2019

Starší minižákyně - oblastní přebor U-13

Starší minižákyně TJ Sokola Lanžhot v pátek podvečer 16.11.2018  odehrály dvě odložená utkání se soupeřkami týmu Basketbal Dubňany.

Domácí celek měl být v pozici favorita, jelikož převážná část hráček dubňanského celku hrají teprve svou první basketbalovou sezónu, kdežto domácí hráčky jsou o poznání vyhranější. Na předváděné hře se to projevilo, soupeřky hrály se zápalem a bojovností o každý míč, kdežto naše holky místy ztrácely snahu a motivaci. Ve hře bylo velmi mnoho rušivých věcí, kterých si naše holky všímaly a nesoustředily se na samotnou hru. Musel jsem víc krotit hráčky na lavičce než na hřišti. V utkání prvním, kdy bylo ještě dostatek sil se hra nijak nedramatizovala, šli jsme brzo a výrazně do vedení a hru kontrolovali až do závěru. Moc hezký basket to nebyl, ale když nejde v utkání střídat ani jednu hráčku je těžké po hráčkách chtít víc. Vítězství Lanžhota 63:21. Anička 21b., Terezka 12b., Laďka 11b., Karolína 7b., Maruška 4b., Monika a Adélka 2b.

Výrazné vítězství v prvním utkání asi zapříčinilo nesoustředění při vstupu do utkání druhého, ve kterém jsme ještě prohodili herní „pětky“ , což mám moc nesedlo a slabina domácích byla na světě. První čtvrtinu jsme prohráli 10:17. Naštěstí to ve druhé čtvrtině vzala správně do rukou Laďka s Aničkou a od poloviny této čtvrtiny jsme již vedení neztratili. Ve druhém utkání byla únava našich hráček již znatelná, jednoduché zakončení končilo na obroučce a ne v koši a basketbal se ze hry úplně vytratil. Pro mě i hráčky utrápené vítězství ve druhém utkání se zastavilo na skóre 63:43. Laďka 20b., Anička 19b., Maruška 8b., Nela 6b., Terezka a Karolína 3b., Emily a Adélka 2b.

I v tomto týmu U-13 nám hráčky spíše ubývají  a když se přidají zranění, nemoci a nepřítomnost hráček na tréninku, je těžké hrát hezký basket. Kouzlit ještě bohužel neumím L . A to jsem ještě netušil co se bude dít příště. tr. R.

Starší minižákyně U-13 - oblastní přebor

Druhý turnaj, který se měl původně hrát v Brně, odehrály hráčky starších minižákyň v neděli 14.10.2018 na domácí palubovce. Do Lanžhota tentokrát přijely hráčky Brno – Žabovřesky „B“ a BK Vlčata ze Žďáru nad Sázavou. S brněnským „A“ týmem Žabin jsme se úspěšně potýkali před čtrnácti dny, ale „B“ tým byl pro nás velkou neznámou, naopak vlčata ze Žďáru už holky potrápily na turnaji v Kyjově.

Vstup do prvního utkání s brněnskými hráčkami byl z naší strany dost nervózní, holky se sice dostávaly do zakončení, ale v úspěšný koš nic nevyústilo a trápení pokračovalo i v podobě neproměněných šesti trestných hodů v řadě.  Vše odstartoval až nájezd do koše Nely Hůrské v končící třetí minutě první čtvrtiny a pak už by sedalo říct, že to klapalo. K neudržení byla opět velmi dobře hrající Laďka Hasilová, ale i ostatní hráčky plnily a hrály to, co jsme natrénovali, jen ta úspěšnost byla pod průměrem. V tomto lehkém utkání jsme měli v každé čtvrtině proměnit minimálně o deset bodů více a jen díky tomu, že soupeř byl z kategorie slabších, nebyly tyto neproměněné body tak výsledkově znát. Po čtvrtinách 18:7, 14:4,19:0 a 19:0 jsme vyhráli 70:11 nad BK Žabiny Brno „B“. Laďka 32b., Maruška 10b., Adélka 8b., Renča 7b., Nela 6 b., Anička 4b., Monika 2b., Nina 1b (jen pro zajímavost:  21 neproměněných trestných hodů).

Po obědě jsme sehráli druhé utkání, a to s hráčkami ze Žďáru nad Sázavou. Mám pocit, že příští turnaj zruším veškeré domácí obědy a objednávání pizz na halu. V hale byl cítit česnek, soustředěnost hráček na hru na bodě nula a veškerá aktivita a zápal pro hru rovněž. „No nic, příště oplatek a banán.“ Holky pokračovaly v neproměňování jednoznačných šancí, zahazovaly trestné hody a trošku se vrátilo i trápení v obraně. Soupeřky naopak předvedly výbornou hru jedna na jedna, přehled a zkušenost ve hře. S takovým vyspělým soupeřem bychom potřebovaly sehrát zápasů více, aby holky zjistily, že se i proti silnějším soupeřům dá hrát. Jen je potřeba do hry více zapojit hlavu a srdíčko, neviděl jsem žádnou hráčku, která by udělala něco navíc na lavičce nebo na hřišti. Žádná zapálenost do hry, žádné hecování, povzbuzování L. Škoda, holky nehrály špatně, ale vím, že umí hrát lépe. Propadli jsme hlavně v první a třetí čtvrtině a opět jsme zahodili 16 trestných hodů. Mohli jsme hrát vyrovnané utkání, ale nešly nám body a ještě jsme přišli na nějaký čas o Laďku, která si naštípla kůstku na ruce.  Ve druhém utkání jsme prohráli 32 : 58.  Laďka 10b., Terezka 8b., Adélka 5b., Renča a Nela 4b., Anička 1b. tr. R

U-13 – starší minižákyně – oblastní přebor

Hráčky kategorie U-13, odstartovaly novou basketbalovou sezónu domácím turnajem, na kterém hostily týmy Brno Žabovřesky a OP Prostějov. Prošel jsem historii zápasů s brněnskými „žabinami“ a stav byl jednoznačně na straně brněnských 8:0 . V neděli 30.9. 2018 se to podařilo a stav se trochu vylepšil. Hráčky Lanžhota bojovaly, snažily se hrát aktivně a celkově byly po celé utkání lepší než soupeřky. Problém nám však dělala obrana, stále nedokážeme zaujmout správné postavení při hře jedna na jedna a správně bránit hráčku bez míče. Po čtvrtinách 18:10, 11:8, 13:6 a 14:11 jsme poprvé porazili brněnské žabiny krásným výsledkem 56:35. Anička 19b., Laďka 18b., Adélka 9b., Renča 6b., Nela 4b.

Druhé utkání jsme sehráli s týmem TJ OP Prostějov. Hosté přivezli mladý tým, složený z hráček ročníků 2007 i 2008, ale hráli rovněž se dvěma vysokými hráčkami. Rychle hrající a houževnatý soupeř nám z počátku dělal problémy. Poté co jsem v prvním zápase seřval, co se dalo, už holky hrály v obraně lépe a dařily se i útočné herní kombinace. Po čtvrtinách 15:10,15:7, 12:14 a 15:10, jsme i druhý zápas vyhráli 57:41. Laďka 26b., Anička 12b., Nela a Renča 6b., Adélka 3b., Nikča a Terka 2b. tr. R