Jdi na obsah Jdi na menu

starší minižákyně U-13 2018/2019

U-13 – starší minižákyně – oblastní přebor

Hráčky kategorie U-13, odstartovaly novou basketbalovou sezónu domácím turnajem, na kterém hostily týmy Brno Žabovřesky a OP Prostějov. Prošel jsem historii zápasů s brněnskými „žabinami“ a stav byl jednoznačně na straně brněnských 8:0 . V neděli 30.9. 2018 se to podařilo a stav se trochu vylepšil. Hráčky Lanžhota bojovaly, snažily se hrát aktivně a celkově byly po celé utkání lepší než soupeřky. Problém nám však dělala obrana, stále nedokážeme zaujmout správné postavení při hře jedna na jedna a správně bránit hráčku bez míče. Po čtvrtinách 18:10, 11:8, 13:6 a 14:11 jsme poprvé porazili brněnské žabiny krásným výsledkem 56:35. Anička 19b., Laďka 18b., Adélka 9b., Renča 6b., Nela 4b.

Druhé utkání jsme sehráli s týmem TJ OP Prostějov. Hosté přivezli mladý tým, složený z hráček ročníků 2007 i 2008, ale hráli rovněž se dvěma vysokými hráčkami. Rychle hrající a houževnatý soupeř nám z počátku dělal problémy. Poté co jsem v prvním zápase seřval, co se dalo, už holky hrály v obraně lépe a dařily se i útočné herní kombinace. Po čtvrtinách 15:10,15:7, 12:14 a 15:10, jsme i druhý zápas vyhráli 57:41. Laďka 26b., Anička 12b., Nela a Renča 6b., Adélka 3b., Nikča a Terka 2b. tr. R