Jdi na obsah Jdi na menu

U-15 2018/2019

U -15 – nadregionální liga

Naše hráčky kategorie U-15 si nemohly přát silnějšího soupeře na úvod nové soutěže, než Brno – Žabovřesky, a já osobně bych si zase přál, aby se již takové drama při cestě na žádný zápas neopakovalo. Můj přítel Ford prodělal srdeční kolaps a nechal nás stát na dálnici L . Jen díky skvělým rodičům, kteří nás doprovázeli a pohotově reagovali, jsme úspěšně dorazili na místo utkání. Za takovou sehranost, okamžitou reakci na vzniklou situaci i ochotu vracet se zpět a znova vyrazit ještě jednou všem děkuji.

První utkání začalo velmi vlažně, byla vidět spousta nepřesností na obou stranách a stav po deseti minutách hry 7:7 byl spíše z kategorie minižákyň. V dalším průběhu hry se však dříve probral soupeř a začal na hřišti dominovat. Naše hráčky jen ztěžka bránily úniky jedna na jednu a bohužel nás opět trápila výšková převaha soupeře a slabý doskok. První utkání se nám vůbec nepodařilo a prohrály jsme zbytečně vysoko 80 : 47. Kája 15b., Laďka 13b., Šárka 7b., Anička, Lucka a Anet 3b., Domča 2b.

Ve druhém utkání jsme začaly bránit v zóně a vyplatilo se. Soupeř nevěděl přesně co hrát a již nebyl tak dominantní. Naše hráčky byly v tomto utkání ve třech čtvrtinách lepší. Jenže hraje se na čtvrtiny čtyři a ta druhá se nám vůbec nepovedla, dostali jsme nášup o jedenáct bodů a zbytek zápasu jsme jen dotahovali. V poslední minutě zápasu jsme bodové manko smazali, ale na úspěšný závěr nám už nezbylo moc sil a poslední akce nevyšla přesně podle představ. Holky toto utkání odehrály velmi dobře a měly odcházet s hlavou nahoře, ale bylo na nich znát velké zklamání z prohry o pouhé tři bodíky. 46 : 43. Kája 28b., Anet 8b., Laďka 3, Lucka a Anička 2b. tr. R.