Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Příspěvky

foto U15 - Podolí

15. 1. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky- Vánoční besídka 2017

15. 1. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

FOTO -U12- SKB Tišnov

15. 1. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

a) MINI U-12 - Lanžhot - Tišnov

12. 1. 2018

MINI U-12 TJ  Sokol Lanžhot  x SKB Tišnov   

V sobotu 13.1.2018 se rozjela druhá polovina basketbalové soutěže mladších minižákyň a domácí tým Lanžhota přivítal celek z Tišnova. Popravdě jsem po novém roce nedoufal v zázračný výkon, jelikož herní a tréninková pauza byla dlouhá, ale holky to zvládly na výbornou.

V prvním utkání jsme začaly košem Nelly Hůrské a poté se již bodově střídaly Renča Tučková s Adélkou Uhrovou a Aničkou Fryčákovu, úvodní pětici hráček pak doplňovala Terezka Kryštofová. V úvodní čtvrtině jsme nestřídaly, jelikož nebylo zcela zřejmé s jakou sílou soupeř přijel, protože přivezl několik jiných hráček, než se kterými jsme odehrály dvě předchozí utkání. První čtvrtinu jsme odehrály perfektně a i přes mé obavy vyhrály 19:4. To bylo v podstatě ze strany soupeře vše, naše holky dobře bránily, využívaly rychlých přechodů do protiútoku a z toho pramenící snazší zakončení. Druhá „pětice“ našich hráček svou výbornou hrou už nedala soupeřkám šanci vůbec a svou část vyhrály 18:0. Skóre v polovině utkání 37:4. Ve stejném duchu se pak nesla i celá druhá část a naše hráčky vyhrály 83:6. L. Hasilová 18b., R. Tučková 16b., A. Fryčáková 11b., A. Uhrová 8b., T. Kryštofová, N. Hůrská a E. Houzarová 6b., M. Švirgová 4 b., po dvou bodech pak E. Heklová, V. Měchurová a T. Uhrová .

Do druhého utkání jsme již nastoupily s větší sebedůvěrou a i přesto, že soupeř lehce pozměnil sestavu, hrály naše holky stále výborně v obraně a proměňovaly své střelecké pokusy. Stejná úvodní sestava a stejná hráčka zaznamenala první koš domácích, Nelča si prostě řekla, že utkání bude bodově zahajovat ona J. První čtvrtina a vedení 20:4. Ve druhé čtvrtině se nic nezměnilo a další bodový příděl soupeři 22:12. V polovině vedení 42:16. V tomto lehkém utkání jsme zkoušely novou věc v útoku, abychom lépe využívaly našich vysokých hráček a uvolněné nabíhající hráčky k zakončení.  Snad se nová věc ujme a bude ku prospěchu hry. Trochu jsme zase motaly vyhazování z autů, naštěstí neměl soupeř takovou kvalitu, aby z těchto chyb trestal. Ve druhé polovině jsme proměnily stejný počet bodů a vyhrály jí 42:5, celkově jsme vyhrály 84:21. M. Švirgová 18b., L. Hasilová 16b., R. Tučková 12b., T. Uhrová 8b., A. Fryčáková 8b., E. Houzarová 6b.,  T. Kryštofová 4b., E. Heklová 4b., V. Měchurová 4b., N. Hůrská 2b., A. Uhrová 2b., 

Všem divákům děkujeme za fandění a podporu. Tr. R. J

Další utkání přeloženo na 18.2.2018 - hrajeme venku v 9.00 a 11.00 hod. - Brno Žabiny. 

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018

21. 12. 2017

tis_sokol_basketbal_lucka_pf_b17_2112_kou.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

(582)výsledky víkendových zápasů

11. 12. 2017

Výsledky zápasů
ženy OP1: Sokol Lanžhot-Jiskra Kyjov 82:84 po prodloužení (Štáhlová 43, Hrubá Markovičová 11,Šubíková 9, Vargová 6)
U15: 1. zápas Sokol Lanžhot-Renocar Podolí 46:38 (Hůrská 19, Bačová 10, Novosadová 8, Vačkářová 5)
2.zápas Sokol Lanžhot-Renocar Podolí 51:53 (Hůrská 17, Novosadová 14, Bačová 10)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U-12 KP Brno - Lanžhot

5. 12. 2017

MINI U-12 , KP Brno x TJ Sokol Lanžhot

Hráčky TJ Sokola Lanžhot ve věkové kategorii U-12 odehrály poslední utkání letošního roku na hřišti brněnského týmu Královo Pole. V loňské sezóně jsme brněnský tým pokaždé porazily nemalým rozdílem, ovšem letos to bude chtít větší úsilí.

K utkání:

Začátek nebyl dle našich představ. Po krátkém vedení přišel bodový půst, kupila se ztráta na ztrátu a marnost v zakončení srážela sebedůvěru hráček. První čtvrtina skončila ve prospěch soupeře 14:9. Druhá pětka však neuvěřitelně zabrala a již po dvou minutách hry jsme šly do vedení 14:18. V této čtvrtině se dařilo zejména Marušce a i díky jejímu přičinění jsme šly v polovině hry do vedení 17:26. Úvodní sestava se po poločase rovněž zlepšila a soupeři jsme bodově odskočili na rozdíl patnácti bodů 23:38. Brněnská trenérka do poslední čtvrtiny protočila dvě hráčky, které proti naší druhé sestavě v úvodu nenastoupily, a výrazně tak oživila jejich hru. Našim hráčkám se nedařilo vyhazovat z autů ani přechod na útočnou polovinu a nedokázaly správně bránit. Bodový náskok se začal ztenčovat a nervozita narůstala. V poslední minutě byl stav 39:41 a utkání se dohrávalo na trestné hody. Naštěstí jsme v této činnosti byly lepší, kdy soupeřky neproměnily za poslední minutu trestných hodů 6, a na naší straně Laďka dala ze stejného počtu hodů 3 koše. V první utkání, které se hrálo bezmála dvě hodiny, jsme šťastně vyhráli 39:44.  Maruška 10b, Laďka 9b, Renča 6b, Kája, Terezka Uh., Verča a Anička 4b, Nelča 2b, Adélka 1b.

Ve druhém utkání jsme již se soupeřem vyrovnanou partii bohužel nesehráli.  Prostřídání hráček soupeři prospělo a v této sestavě pak pokračovali i ve druhém utkání. Hned v úvodní části se brněnský tým dostal do patnáctibodového vedení 19:4 a druhá pětka se přes veškerou snahu do výrazné převahy nedostala. V polovině 29:15 pro Brno. V druhé polovině se hra srovnala, na hřiště se dostaly všechny hráčky z obou laviček, ale na našem projevu hry se již nic nezměnilo. Ve druhém utkání jsme zaslouženě prohráli 48:28. Laďka 9b, Renča 6b, Anička 4b, Emily, Eliška, Verča a Terezka Kr. 2b.

Tým TJ Sokola Lanžhot U-12 bude po polovině soutěže na 3. nebo 4. místě tabulky. (Bude záležet na dohrávce posledního kola, právě týmu KP Brno na hřišti Blanska.)

Svědomitě mohu říct, že v letošním roce jsme udělali všichni maximum, to znamená, že v roce příštím uděláme ještě víc J 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U-12 - Lanžhot - BK Blansko

16. 11. 2017

MINI U-12   TJ Sokol Lanžhot x BK Blansko

Hráčky TJ Sokola Lanžhot odehrály na domácím hřišti v sobotu 18.11.2017 letošní posední dvojutkání s týmem BK Blansko. Poslední zápasy je ještě čekají 2.12.2017, avšak  k těm budeme zajíždět do Brna na Královo pole (Valosun).

K utkání :  

Soupeř měl být dle předchozích výsledků snadnou kořistí domácích, ale nebylo to tak jednoduché, alespoň ne v prvním utkání.  Domácím po úvodních čtyřech minutách a vedení 8:0 došel dech, přestalo se opět dařit v zakončení, obrana nestíhala a hosté získali herní sebedůvěru a po první čtvrtině vedení 9:13. Naštěstí pro nás se v druhé čtvrtině rozehrála a podala dobrý výkon podkošová hráčka Eliška, která sama zaznamenala 8 z celkových 10 bodů domácího družstva. Ostatním hráčkám to prostě „nepadalo“, alespoň však makaly v obraně a soupeřkám dovolily proměnit jen jeden koš. V polovině utkání jsme si vzaly vedení zpět na 19:15.  Jenže na straně soupeřek se ve třetí části rozehrála i jejich podkošová hráčka, kterou jsme nedokázaly ubránit a tak jako u nás Eliška, tak jejich pivotmanka proměnila všech 11 bodů svého týmu a soupeř šel zpět do vedení 25:26.  Herní „probuzení“ domácích hráček přišlo až v závěrečné čtvrtině, Maruška s Laďkou začaly sypat jeden koš za druhým, obrana skvěle pokrývala všechny útočné pokusy soupeřek a po 32 minutách hry, jsme mohly konečně slavit letošní první, domácí vítězství  51 : 28. Bodově Laďka 17b, Maruška 9b, Eliška 8b, Kája a Áďa 4b, Niky, Terezka Kr., Renča, Verča po 2b, Anička 1b. 

Ve druhém utkání jsme již od začátku herně dominovali a předvedli divákům hru, kterou chceme hrát. Nechyběla rychlost, obětavost, dobré přihrávky, jednoduché zakončení a dobrá obrana. V první pětce se zdravě naštvala Renča, která využila svou rychlost a nejenže bezchybným a rychlým driblinkem překonávala obranu hostí, ale hlavně proměňovala své střelecké pokusy. V této čtvrtině Renča proměnila 14 bodů, rozehrála se však i Anička, a to jak v útoku, tak i v obraně, kde nedávala již tolik prostoru pivotmance soupeřek. Druhá pětka domácích si již útočnou sílu rozložila skoro rovnoměrně a pokračovala v dobré obraně, ve které nedovolila soupeřkám překročit desetibodovou hranici. V polovině druhého utkání vedly domácí hráčky 42:17. Ve třetí čtvrtině je potřeba vyzvednout výkon Adélky, jenž zahrála skvěle v útoku, potřeba je však ještě zapracovat na obranné fázi, stejně jako u ostatních hráček týmu, které se již ve hře věnovaly více útočení než obraně, ve které se kupilo více chyb. Závěr jsme již dohrávali v klidu a prostor dostaly všechny hráčky z lavičky, které zatím nedostávají tolik minut ve hře. Ve druhém utkání jsme dokázali vyhrát 79:30. Bodově  Renča 14b, Maruška a Eliška 10b, Áďa a Laďka 8b, Verča 6b, Anička 5b, Nelča 4b, Tarezka Kr. 3b, Emily, Kája, Míša, Niky, Terezka U., po 2 b.

Všem divákům děkujeme za fandění a podporu. Tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky: ženy - SKB Zlín

14. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky: ženy - BK Blansko

14. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv